Aktualne warunki na drogach

Udostępnij Skomentuj (3)

Zima rozgościła się u nas na dobre. Ostatnie opady śniegu w dużej części kraju spowodowały wiele utrudnień. Złe warunki na drogach powinny więc obudzić szczególną ostrożność u kierowców.

Razem z grudniem nadciągnęły duże opady śniegu. Po weekendowych zawiejach i zamieciach szczególnie trudne warunki na drogach panują w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku oraz Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Sytuacji na pewno nie poprawią zapowiadane na drugi tydzień miesiąca intensywne opady śniegu w tych regionach - miejscami może spaść go od 8 do 10 centymetrów białego puchu.

 

Chociaż śnieg nie jest przyjacielem kierowców, to narciarze cieszą się, gdy go przybywa! Zobacz zimową aurę w popularnych górskich miastach dzięki naszym kamerom:
Kamera w Krynicy-Zdroju
Kamera w Szczawnicy
Kamera w Wiśle
Kamera w Zakopanem

Mimo że większość tras na północy i zachodzie Polski jest przejezdna a nawierzchnia czarna, to jednak mogą występować oblodzenia. Miejscami zalega też błoto pośniegowe, dlatego koniecznie trzeba dostosować prędkość do warunków jazdy! Oczywiście na trasach pracują pługi śnieżne i piaskarki, ale dobrym pomysłem może być także zaopatrzenie się w łańcuchy śniegowe.

Dobre warunki na drogach panują przede wszystkim w centralnej, południowej i wschodniej części kraju. Jednak trzeba pamiętać, że w każdej chwili sytuacja może się zmienić.

Meteorolodzy prognozują, że taka pogoda ze śniegiem i ujemnymi temperaturami może utrzymać się do około 15 grudnia. Później czeka nas delikatna odwilż, jednak tuż przed Wigilią słupki rtęci spadną poniżej zera i znowu posypie śniegiem. Może to spowodować powrót niesprzyjających świątecznym podróżom warunków drogowych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Dodane komentarze (3)

 • Łukasz Dudzik
  Kamera:

  U nas w Myslenicach napi...... z pół metra i dalej sypie ! :\

 • Lenka
  Kamera:

  Teraz zasypało to może być kiepsko:)

 • Gosia
  Kamera:

  ekstra super ekstra