Jeśli wyjeżdżasz na wakacje nad polskie morze i nadal nie możesz się zdecydować na wybór miejsca, my ci w tym pomożemy. Dzięki kamerom internetowym sam obejrzysz wszystkie miejscowości i wybierzesz tą, która najbardziej przypadła ci do gustu...
Darłowo składa się z dwóch części - pierwszej położonej 3 km od morza i nadmorskiej dzielnicy portowej Darłówko. Szerokie i piaszczyste plaże w Darłówku są popularne wśród turystów także ze względu na swoje rozmiary - ciągną się przez 20 km. Plaża w Darłówku Wschodnim jest idealna dla małych dzieci. Odgrodzona od otwartego morza kamieniami tworzy trzy małe, zamknięte z trzech stron kąpieliska. Plaża zachodnia jest szeroka, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych i plażowych.
Gdynia posiada kilka plaż. Te, na których możemy swobodnie wypoczywać i przy których możemy zażyć kąpieli, to: plaża w Redłowie, w Śródmieściu, na Oksywiu oraz w Babich Dołach. Plaża w Orłowie nie jest najlepszym pomysłem. Tu kąpiemy się na własną odpowiedzialność, jest zakaz sanitarny. Ale atrakcji nie brakuje. Przy plaży znajduje się zespół dworków z XVIII w., wille secesyjne z początków XX w., kościółek z XVI wieku pw. Matki Boskiej Bolesnej oraz bunkry i transzeje z początku lat 50. XX wieku na granicy z Kępą Redłowską.
Plaża w Jastarni uważana jest za najładniejszą plażę całego Półwyspu Helskiego. Znajdują się tu również plaże strzeżone, na nich w sezonie letnim otwierane są zjeżdżalnie wodne oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jastarnia ma szeroką piaszczystą plażę oddzieloną od miasta pasem porośniętych sosnami wydm, z których najwyższe sięgają nawet 9 m. W pobliżu działają bary, kawiarenki i restauracje. Kierując się z miasta do plaży zlokalizowanej od strony morza idzie się przez żywiczny, sosnowy las na pasie wydm.
Plaża w Łebie rozciąga się wzdłuż północnej granicy miasta. Jest piękna, szeroka i płaska, pokryta jasnym, miękkim i czystym piaskiem. W Łebie plaża nadmorska jest oddzielona od miasta pasem sosnowego lasu oraz rozdzielona na wschodnią i zachodnią przez kanał portowy. Przy wejściach znajdują się wypożyczalnie sprzętu plażowego, toalety oraz punkty małej gastronomii.
Największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona i zradiofonizowana plaża, wokół której znajdują się restauracje, bary, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe. Z morza wystają drewniane falochrony, na których przysiadają mewy i rybitwy. Plaża jest drobnoziarnista, a od wysokości ul. Słonecznej do Nurtu Jamneńskiego miejscami kamienista. Jej szerokość w Mielnie waha się od 30 do 45 metrów.
W Świnoujściu plaża jest piaszczysta, szeroka i czysta. Przez wielu uważana za najpiękniejszą nad Bałtykiem. W pobliżu znajduje się wiele punktów z napojami i drobną przekąską. Dodatkową zaletą jest deptak na wydmach, gdyż spacerujący po nim nie muszą zdejmować obuwia, aby zobaczyć plażę i morze. Z plaży doskonale widać Bansin lub Herinsdorf - niemieckie miasteczka nadmorskie.
Ustka natomiast posiada szeroką, bez kamienistą plażę, która co roku pokrywana jest świeżym, wydobywanym z dna morskiego piaskiem, stylowo zabudowaną promenadę z muszlą koncertową, port jachtowy, dwa mola i szereg możliwości sportowo-turystycznych.
Ustronie Morskie położone jest na Pomorzu Zachodnim, 10 km na wschód od Kołobrzegu. Piaszczysta, czysta plaża, molo spacerowe, wspaniały nadmorski klimat, malowniczy klif to bez wątpienia atuty tego miejsca. Ustronie Morskie jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża - organizowanych jest tutaj wiele imprez kulturalnych i sportowych. Aktywni, oprócz kąpieli słonecznych i morskich, skorzystać mogą z wycieczek pieszych i rowerowych, jazdy konnej oraz lotów widokowych.