Polskie uzdrowiska okiem kamery

Udostępnij Skomentuj

Polskie miasteczka uzdrowiskowe należą do najciekawszych miejsc w naszym kraju. Ich spokojny klimat i nieśpieszna atmosfera przyciągają nie tylko kuracjuszy, ale również turystów szukających wytchnienia od zgiełku dużych miast.

Uzdrowiska są takimi miejscami, gdzie już kilkugodzinny pobyt potrafi naładować nas pozytywną energią. Nic dziwnego, bo znaleźć tam można dużo zieleni i pijalnie wód mineralnych, poprawiających funkcjonowanie organizmu. Polskie miasta uzdrowiskowe można odwiedzać również bez wychodzenia z domu, tylko za pośrednictwem zwykłego urządzenia, jakim jest kamera internetowa.

Najpopularniejszym polskim uzdrowiskiem na pewno jest Ciechocinek. Naturalnym bogactwem tego miasteczka są solanki, wykorzystywane nie tylko do leczniczych kąpieli, ale także inhalacji. Stąd najbardziej rozpoznawalnym punktem na mapie Ciechocinka stały się tężnie, czyli ogromne drewniane konstrukcje, służące do odparowywania wody znajdującej się w solance. W mieście postawiono trzy takie budowle i właśnie tam najchętniej przychodzą kuracjusze i odwiedzający Ciechocinek turyści.

Sprawdź jak wygląda tężnia w tej chwili! Wejdź: Kamery internetowe w Ciechocinku, Tężnia

Kamery internetowe pozwalają również zobaczyć inną atrakcję, jaką jest fontanna Grzybek. Znajduje się w centrum miasta i pompuje najprawdziwszą solankę, która później wędruje do tężni! Warto wybrać się w okolice fontanny nie tylko, by nacieszyć oczy widokiem zabytku, ale również po to, by powdychać bogate w jod powietrze.

Nie czekaj i już teraz zaplanuj pobyt w Ciechocinku! Zobacz oferty obiektów noclegowych o róznych kategoriach - z pewnością znajdziesz najlepszą dla siebie, wejdź:
Hotele w Ciechocinku
Kwatery i pokoje w Ciechocinku
Ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe w Ciechocinku
Pensjonaty w Ciechocinku

Kolejnym znanym polskim uzdrowiskiem jest położony na Lubelszczyźnie Nałęczów. Tutejszy unikalny klimat sprawił, że miasteczko stało się jedynym miejscem w kraju, gdzie na rekonwalescencję przyjeżdżają osoby z chorobami kardiologicznymi. Jednak do Nałęczowa zjeżdżają również turyści poszukujący odrobiny spokoju i oderwania od codzienności. Wtedy najchętniej odwiedzanym przez nich miejscem staje się zabytkowy Park Zdrojowy. Łatwo zagubić się tam w plątaninie alejek, prowadzących m.in. do budynków sanatoryjnych, palmiarni i pijalni mineralnych wód.

Sprawdź na żywo jak wygląda nałęczowski park, wejdź: Kamery internetowe w Nałęczowie, Park Zdrojowy

Bez wątpienia wiele uzdrowisk znajduje się w górach. Takim malowniczym miejscem jest, położona we wschodniej części pasma Jaworzyny Krynickiej, Krynica-Zdrój. Chociaż w mieście można znaleźć wiele atrakcji, to turyści bardzo chętnie odwiedzają pijalnie wód mineralnych, by spróbować słynnych szczaw krynickich i przespacerować się słynnym deptakiem.

Przekonaj się, czy na deptaku jest wielu spacerowiczów, zobacz: Kamery internerowe w Krynicy-Zdroju, Deptak

Jedną z największych atrakcji w Krynicy-Zdroju jest Kolej Gondolowa, którą można wjechać na sam szczyt Jaworzyny.

 

Już teraz sprawdź jaki widok można zobaczyć ze szczytu tej góry, wejdź: Kamery internetowe w Krynicy-Zdoju, Jaworzyna Krynicka

 

Znanym uzdrowiskiem w górach jest także Ustroń, gdzie panuje łagodny i dość ciepły klimat. Można przyjechać tu na zabiegi z zakresu balneoterapii, ale również po to, by zwiedzać okolice i poznawać miasteczko. Udostępniono tu bowiem wypożyczalnie rowerów oraz wiele ciekawych tras spacerowych, prowadzących przez najpiękniejsze miejsca w Ustroniu. Warto także wybrać się na przejażdżkę koleją linową, która dowiezie turystów wprost na szczyt Czantorii!

 

Planujesz urlop w Ustroniu? Już teraz poszukaj noclegu, zobacz: Noclegi w Ustroniu

Zobacz także

Dodaj komentarz